Розділи економіки

Національні форми залучення економіки до глобальних економічних процесів

В даній роботі розглянуте поняття глобалізації та глобальних економічних процесів, їх сутність та формування протягом 20 сторіччя. Важливо приділити увагу категоріально-понятійним значенням: що таке глобалізація.

Глобалізація економічних процесів розгорнулася в другій половині 20 ст. На це вплинули історичні та політико-економічні події того часу. В умовах інтеграції економік та ринків країн світу утворювалися суб’єкти господарювання (ТНК), чия господарська діяльність виходила за межі однієї країни. Відповідно усі інструменти та об’єкти їхньої господарської діяльності також почали набували світових масштабів. Джерелом факторів виробництва для таких ТНК, зокрема фінансового капіталу стали різні регіони світу, що поширило їх колообіг на економіки різних країн.

Сьогодні, політико-економічна інтеграція різних держав та глобалізація капіталу являються взаємопов’язаними та взаємопричинними подіями. Утворення політичних та економічних світових спільнот дало змогу капіталу окремих країн вийти на світову арену. В свою чергу такий світовий капітал вже сам по собі являється рушійною силою для ще більшої інтеграції економік різних країн та утворення світових ринків, ще більше розкручуючи спіраль глобалізації.

Однак для кожної країни процес інтеграції в глобальні економічні процеси є різним, у кожної країни - свої національні особливості. В роботі буде розглянуто що це за особливості, яким країнам вони притаманні і як вони впливають на процес інтеграції даної країни у світову економічну спільноту.

глобалізація економічний монополія

    Подібні статті по економіці

    Механізм державного регулювання зайнятості
    Ринок праці і зайнятість населення займають особливе місце в системі ринкових відносин. Більшість економічних, соціальних, демографічних явищ, що протікають в ринковій економіці повністю або частково відображають процеси, що відбувают ...

    Організація обліку праці та її оплати в тваринництві
    Головною продуктивною силою суспільства є працююча людина. Ця тема неабияк актуальна у сучасному світі, адже кожен працівник насамперед зацікавлений у винагороді за виконану роботу, тому кожен працює для того щоб отримати заробітну пла ...

    Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.